RR9Q+MF Efeler, Aydın
+90 544 811 99 91
bilgi@akademiden.com.tr

Arzu Çakır

Akademiden Psikoloji Pedagoji

Selçuk Üniversitesi Çocuk gelişimi ve Eğitimi bölümünden 2003 yılında mezun olan Uzman aile danışmanı ve çocuk gelişim uzmanı Arzu Çakır Aydın’da özel gereksinimli çocuklara yönelik bir merkezde çocuk gelişim uzmanı ve müdür olarak, özel gereksinimli çocuklara ve ailelerine yönelik destek eğitim programları düzenlemiş, uygulamalarını yürütmüştür.

2010 yılında Yrd.Doç.Dr. Selen Ayas Bütün’den Bilişsel Davranışçı oyun terapisi, Filial oyun terapisi, direktif oyun terapisi, Non direktif oyun terapisi eğitimini, 2013 yılında Prof.Dr. Byron E. Norton ve Dr. Carol Norton’dan deneyimsel oyun terapisi eğitimi alan Arzu Çakır 2014 yılında Uluslararası Oyun Terapisti ünvanı almıştır.

2015 yılında çocuklarda cinsel gelişim, çocuklarda problem çözme becerilerinin gelişimi, çocuklarda ritm ve müzik algısının gelişimi konularında eğitimler almıştır. Ayrıca Doç.Dr. Selen Ayas Bütün’den çocuklar için kişilik ve algı testi olan C.A.T. ve Louissa Duss testlerinin uygulayıcı eğitimini almıştır. Epik international kuruluşundan, Dr. Anton Vandeursen ve Dr. Ed Weijers’den Doing Philosophy with childiren (çocuklarla felsefe yapmak) eğitimini tamamlamıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, Aile Eğitimi ve Danışmanlığı alanında, yüksek lisans eğitimini tamamlayarak, Uzman Aile Danışmanı ünvanını almıştır.

Türkiye genelinde 50’den fazla ilde uzmanlara Oyun Terapisi Eğitimi vermiş ve süpervizörlük yapmıştır. 2017 yılında Cinsel terapi ve 2018 yılında ise duygu odaklı çift terapisi eğitimini tamamlamıştır.